TITLE

DESCRIPTION

Informace k provozu školy od 17.5.2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 17.5.2021  – bližší informace ZDE

 

Na základě novelizovaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 17.5.2021 ( bližší informace ZDE ) se proti současnosti mění na naší škole následující:

Základní škola

 • Ruší se homogenita tříd a skupin.
 • Výuka bude probíhat podle původního rozvrhu hodin (bez zpěvu a bez TV v tělocvičně) – viz škola on-line.
 • Ochrana nosu a úst není povinná ve venkovních prostorech při vycházce nebo při pobytu na školní zahradě při zachování odstupu 2 metrů od jiných osob, nejde-li o členy domácnosti. Nošení roušek se nevztahuje na žáky vykonávající sportovní aktivity – tělocvik.
 • Způsob testování se nemění.

Školní družina

 • Ruší se homogenita skupin.
 • Provoz bude v běžném režimu.
 • Vzhledem k umístění dětí z MŠ v obou částech školní družiny bude ranní i odpolední ŠD probíhat v kmenových třídách. Pro přebírání žáků zvoňte na danou třídu. Za příznivého počasí budou žáci využívat venkovní areál školy.
 • Ochrana nosu a úst není povinná ve venkovních prostorech při vycházce nebo při pobytu na školní zahradě při zachování odstupu 2 metrů od jiných osob, nejde-li o členy domácnosti.

Školní jídelna

 • Provoz bude pokračovat v nastoleném režimu.

Testování

 • 1 x týdně antigenními testy, pravidla beze změn.
 • Od června budou žáci testováni antigenními testy Sejoy (dodány MŠMT). Instruktážní video – ZDE

Zvýšené dodržování hygienických pravidel trvá ve všech prostorech základní školy i školní jídelny.

 

Další informace:

 • 19.5. ( St) – Projektový den: „Veselé zoubky“ pro žáky 1.ročníku
 • ZUŠ J.A.Komenského Studénka přijímá žáky pro školní rok 2021/2022 do všech oborů: hudební, taneční, výtvarný. Výuka klavíru, flétny, kytary, trubky probíhá na naší škole. Více informací na www.zus-studenka.cz.
 • Koncem května dojde k vyhlášení výherců hry “Pojďme se hýbat po Hladkých Životicích a okolních obcích“
 • 2.6. (St) – Fotografování žáků od 8:00 podle tříd

fotka 15 x 20 cm (třída) – 30Kč

fotka 10 x 15 cm (jednotlivci, skupinky – nejméně 2 ks) – 15 Kč

V případě focení jednotlivce nebo skupinky žáků, prosím, o písemný souhlas přes školu on-line, že se Vaše dítě může takto fotit.

 • 15.6. (Út) – ukončena soutěž sběru papíru pro školní rok 2020/2021, papír dovezený po tomto datu se bude započítávat do příštího školního roku.
 • V případě, že ze strany vládních orgánů bude povoleno konání škol v přírodě, účastní se naši žáci třídenního pobytu od 23.6. (St) do 25.6. (Pá) v rekreačním středisku „U Kateřiny“ – Štramberk Libotín.