Vážení rodiče,

ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří jste nám pomohli ve čtvrtek 30. října „rozsvítit školu“. Žáci měli z dýní obrovitánskou radost , všem se moc povedly.

 

 

Jak jsem Vás již informovala začátkem září na společných třídních schůzkách, Školská rada schválila nový školní řád, který je v platnosti od 1.11.2025. Výrazné změny se týkají mimo jiné těchto oblastí:

  • Chování žáka: Žákovi je zakázáno používat v době pobytu ve škole, tedy od 6:00 hod. do ukončení výuky dle rozvrhu třídy a pobytu ve školní družině tedy i během přestávek, elektronická zařízení sloužící k připojení na internet, telefonování, přeposílání SMS a MMS zpráv, k pořizování fotografií, audio- a videozáznamů, v souladu s § 30 odst. 3 zákona 561/2004 Sb. Školský zákon, s výjimkou jejich používání v nezbytném rozsahu ze zdravotních důvodů.
  • Domácí příprava na vyučování: Pokud žák opakovaně nesplní zadaný úkol, oznámí tuto skutečnost vyučující zákonnému zástupci přes školu on-line.

Opakované nenošení pomůcek a neplnění domácích úkolů je považováno za porušení

školního řádu.

              Samotné neplnění domácích úkolů bez prokázaného vlivu na vzdělávací výsledky žáka nesmí

              být důvodem pro snížení známky z předmětu ani z chování.

  • Docházka do školy,omlouvání a uvolňování žáka z vyučování: Zákonný zástupce žáka je povinen doložit důvody nepřítomnosti žáka ve vyučování nejpozději do 3 kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti žáka (§ 50 odst. 1 školského zákona).

Při absenci větší než 25% z hodinové dotace předmětu za pololetí bude žák

komisionálně přezkoušen z učiva za celé pololetí. Konečné rozhodnutí o konání, či

nekonání zkoušky náleží řediteli školy.

 

Podrobně je školní řád vyvěšen na našich nových  webových stránkách www.zshlzivotice.cz nebo je k nahlédnutí na nástěnce u vstupu do budovy školy.

 

Po intervenci z řad rodičů jsme našli cestu a od listopadu budeme opět jezdit každé úterý na florbal do velké tělocvičny ve Fulneku. Odjezd bude v 13:52 autobusem za doprovodu pedagoga, batohy budou převezeny autem. V 16 hodin si rodiče vyzvednou děti v ZŠ T.G.M ve Fulneku. Jízdné děti platí odiskou nebo přinesou 10 Kč .

 

  • 3.11.  (Po) – Halloweenská párty pro děti – v rámci vyučování, sál KD, zvou zaměstnanci obce Hladké Životice, účast v maskách dobrovolná
  • 4.11. (Út) –Příprava Vánočního koncertu – v rámci velké přestávky od  10:00 – 10:15 – každý den
  • 7.11. (Pá) – Plavecký výcvik – lekce č.10 – poslední lekce
  • 11.11. (Út) – Bruslení – lekce č. 1 – v rámci TV na zimním stadionu v Novém Jičíně. Proběhnou celkem 4 lekce – změna v rozvrhu, začátek výuky je v 7:55. Cena za každou lekci 130 Kč včetně autobusu, hrazeno z třídního fondu. Lekci vede trenér, který bude žáky učit základy bruslení. Žáci si vezmou s sebou: brusle, helmu, rukavice, teplé oblečení, náhradní tričko. Brusle lze na stadionu zapůjčit za úplatu 50 Kč. Počet k zápůjčce je však omezený. Částka       za zápůjčku bude hrazena z třídního fondu – žák nahlásí tuto skutečnost vychovatelce L. Mičulkové. Pitný režim je zajištěn zdarma (teplý čaj).

V případě, že bude Vaše dítě po nemoci a nebude se účastnit kurzu bruslení, ve škole nezůstává, ale odjíždí  s ostatními žáky na stadion, kde bude pod dohledem vyučujících.

  • 14.11. (Pá) – Ukázka bojové techniky, prezentace – v rámci vyučování
  • 18.11. (Út) – Bruslení – lekce č. 2
  • 20.11. (Čt) – Třídní schůzky – v časovém rozmezí 14:00 – 17:00 budou třídní učitelé a učitelé

jednotlivých předmětů podávat informace o prospěchu a chování Vašich dětí ve škole. Čas si můžete u třídního učitele předem zarezervovat.

  • 24.11. (Po) – 25.11 (Út) – Adventní pracovní dílny s rodiči od 13:30.

pondělí – zdobení adventních věnců

úterý  – zdobení perníků a chaloupek . V tyto dny nebudou probíhat žádné kroužky.

Souběžně bude probíhat výroba drobných výrobků ve třídách.  Prosíme o příspěvek ve formě drobných ozdob,  mašlí, svíček, přírodnin – skořápky od ořechů, šišky aj. Pokud máte možnost dodat chvojí na obalování věnců, prosíme o donesení nejpozději  do 20.11. – domluva s třídním učitelem. Předem děkujeme.

Pokud by Vám dílny z časových důvodů nevyhovovaly a přesto byste chtěli nějakým způsobem pomoci,můžete doma se svými dětmi cokoli vyrobit a obohatit tak adventní jarmark.

  • 25.11. (Út) – Bruslení – lekce č. 3
  • 28.11. (Pá) – Klub rodičů ve spolupráci se ZŠ a MŠ Hladké Životice zve všechny malé i velké na Vypouštění balonků s přáním Ježíškovi, které se uskuteční v areálu školy od 16:00.

Poté proběhne  Adventní jarmark – všichni jste srdečně zváni.